Planéty

Vergon VIInformácie o rôznych planétach nájdete v tejto sekcii.

Amazonia

Planéta obývaná veľkými ženami - Amazonkami, ktoré sú o niekoľko metrov väčšie než bežný člověk a uctievajú Femputer, ktorý ale zvnútra v skutočnosti ovládá Fembot (robot-žena). Nevítaní návštěvníci tejto planety sú odsúdení k smrti štýlom "snu-snu", teda neustálym sexom s Amazonkami, ktorý prestane až v chvíli, keď budú panvy votrelcov rozdrtené. K tomu boli v epizóde Amazon Women in the Mood (S03E05) odsúdení Fry, Kif a Brannigan, ale nakoniec sa im podarilo uniknúť. Povrch planéty je pokrytý dažďovými lesmi so spústou jazier a kráterov.

Amphibios IX

Domovská planéta rasy Amphibosianov, ku ktorým patrí napríklad Kif Kroker a Glab, čo je prezidentka DOOPu. Amphibosianania sem tiež chodia porodiť svojich potomkov. To ste mohli vidieť v epizóde Kif Gets Knocked Up a Notch (s5e5), keď tam tento rituál predviedol Kif. Planéta je pokryta predovšetkým dažďovými lesmi a močiarmi.

Cyclopia

Domov Alkazara, tož tvor, ktorý zbalil Leelu (a nielen ju) na lacné rozprávočky v epizóde A Bicyclops Built For Two(s2e13). Planéta, na ktorej sú vidieť známky niekdajšieho života. Zo zmieňovaných dielov už vieme, že si ju potom osídlil Alkazar s nejednou manželkou.

Decapod X

Domovská planéta Zoiderga a ďalších krabov. Mimo krabov tam ale žijú aj ďalšie morské živočíchy ako ryby, chobotnice, morskí vtáci. V seriáli sa objavila v epizódach Why Must I Be A Crustacean in Love? (s2e9), keď sa tam práve Zoidberg chystal spáriť, a v A Taste Of Freedom (s5e4) kde Decapodiani okupovali Zem a zootročili ľudstvo. Ako je podľa obyvateľstva zrejmé, Decapod X sa skládá hlavne z piesočných ostrovov a oceánov.

Eternium

Planéta Eternium je známa ako bydlisko Nibblonian (Niblerov), najstaršej rasy celej existencie. Pozornejší si iste pri sledovaní všimli titulku "Inconceivable dimensions not shown (nepredstaviteľné dimenzie neukázané) pri záberoch na túto planétu. Fanúšikovia ju prezývajú Nibblonia.

Chapek IX

Táto planéta dostala svoje meno na počesť českého spisovateľa Karla Čapka, ktorý prvýkŕat popísal slovo robot používané dodnes. Chapek IX je obývána skupinou separatistických robotov bojujících proti ľudskej nadvláde. Planéta bola zkolonizovaná pred 100 rokmi skupinou robotov, ktorí chceli vyhubiť ľudstvo. Títo roboti sa nakoniec stali tzv. Radou starších a majú faktickú moc nad planetou. Každý den o piatej večer sa tam koná hon na ľudí, aj keď už 146 tisíc dní žiadneho človeka neobjavili. V epizóde Fear of a Bot Planet (s1e5) sem mala posádka Planet Express doručiť zásielku, ale Frya a Leelu zadržali roboti a Bender sa stal vojvodcom robotov v boji proti ľuďom. Nakoniec sa ale všetko ako vždy vrátilo do pôvodných koľají ;).

Mars

Prinajmenšom polovica tejto planéty je vlastnená rodinou Wongov, ku ktorým patrí aj Amy. Majú na Marse ranč a chovajú tu zvieratá menom Buggalo (niečo medzi kravou a hmyzom), ktoré je tam chované veľmi hojne. O tom bolo napríklad v epizóde Where the Buggalo Roam (s4e6). Tiež sa tam nachádza Mars University, čo je jedna z najprestižnejších univerzít v celej galaxii. Okolo nej sa točil celý jeden diel s príznačným názvom Mars University (s2e2).

McPluto

Zľadovateľá planétka, ktorú osidľujú tučniaci a iné zimné stvorenia (epizóda The Bird-bot of Ice-catraz). Patrí spoločnosti McDonalds, ako sme sa mohli dozvedieť od Fishy Joea v epizóde The Problem with Popplers.

Mercury

Mercury (slovensky Merkúr) pre nás nie je neznáma planéta, pretože ju poznáme z našej Slnečnej sústavy a máme dôkazy o jej existencii. V dnešnej dobe sa o nej hovorí ako o najmenšej planéte slnečnej sústavy, ktorá je slnku najbližšie a ktorá sa povrchom podobá Mesiacu. Z Futuramy o nej vieme to, že je až moc zblízka preslnená a mierne obývaná (benzínová pumpa Hg´s Gas). Vidieť sme ju mohli, keď sa po nej Amy s Fryom "preháňali" (viete ako to myslím :D ) na novom aute.

Neptún

Ďalšia pre nás známa planéta. Z Futuramy ju poznáme ako domov Neptuňánov - fialových humanoidov (jeden z nich je kuchár Elzar). Taktiez sa tam nachádza dedinka Jolly Junction (nachádza sa na severe Neptúnu), kde si urobil sídlo sám slávny a obávaný Santa.

Omega III

Takzvaná "zakázaná planéta", na ktorej sa odohrala väčšina deju z dielu Where no Fan Has Gone Before. Prečo zakázaná? Určite si pamätáte osud seriálu Star Trek vo Futurame. Tak práve tu boli schované všetky diely tejto ságy, včítane kazety plnej nepodarených záberov. Domov Mellvara najväčšieho fandu Star Treku, ktorý si na Omegu pozval hercov a nútil ich hrať jeho obľúbené scény. Ale o tom viac v Obsahu epizód.

Omicron Persei VIII

Planéta osídlená rasou Omicroňanov, ktorí sa v seriáli objavují pomerne často a už tiež niekoľkokrát chceli zničiť Zemi. O samotnej planéte toho však veľa nevieme, okrem toho že je 1000 svetelných rokov od Slnka, pretože obyvatelia ešte chytajú televízny signál z roku 2001. V jednej epizóde sa Nd-Nd, žena vládcu planéty, vyjadrila, že "Muži sú z Omicron Persei VII, ženy z Omicron Persei IX". To asi mala byť paródia na knihu "Muži sú z Marsu, ženy z Venuše".

Osiris IV

Planéte s ktorou sa viaže epizóda A Pharaoh To Remember. Život na nej prebiehe ako v starom Egypte. Tým myslím faraóny, práce otrokov a všetky rituálky spojené s víerou starých Egypťanov. Tu sa odohráva aférka zo zvolením Bendera faraónom. Pre zaujímavosť: v súčasnosti vieme o jednej planéte s menom HD209458 b, ktorej sa hovorí Osiris. Takže najskôr vieme, že sa ňou nechali tvorcovia inšpirovať.

Pova IX

Planéta známa z dielu The Lesser of Two Evils, kde hosťovala súťaž Miss Universe. Vyzerá ako keby v minulosti bola osídlená ľuďmi.

Vergon VI

Vergon VI obsahoval vzácnú temnú hmotu a z toho dôvodu bol tiež vyťažený až tak, že bola planéta prakticky zvnútra dutá a hrozila implózia. Preto sa tam v epizóde Love Labour's Lost In Space (s1e4) vydala posádka Planet Express, aby zachránila zvieratá, ktoré tam mali svoj domov vďaka dostatečnému množstvu kyslíka na povrchu. Leela tam prišla k svojmu mazlíčkovi Nibblerovi (Otíkovi), ktorý, z čoho má Leela veľkú radosť, vyrába raketové palivo. Nakoniec planéta aj tak implodovala a posádke sa podarilo uniknúť iba o vlások.

Zem

Planéta, ktorá sa vo Futurame objavuje najčastejšie. Leží v špirále Mliečnej Cesty. Je obývaná rôznymi druhmi živočíchov, mimozemšťnov a robotov, najčastejšie však ľuďmi. Aktuálnym prezidentom je hlava Richarda Nixona. Na tejto planéte je takisto postavený Planet Express. V budúcnosti na nej nie sú žiadne štáty, iba jeden a ten má za zástavu americkú vlajku, ktorá má namiesto hviezd obrázok planéty Zem.